Minne

Data: 
2022.06.17 19:00
Miejscowość: 
Gliwice
Artysta: 
Bastarda, Holland Baroque

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach zaprasza do Ruin Teatru Victoria w Gliwicach na nowy projekt Tria Bastarda z zespołem Holland Baroque.
Natchniona poezja średniowiecznych mistyczek stała się źródłem inspiracji i punktem wyjścia dla współpracy dwóch wyjątkowych zespołów – tria Bastarda, znanego z unikalnego brzmienia i niezwykle oryginalnych reinterpretacji muzyki dawnej oraz Holland Baroque – renomowanej orkiestry barokowej, która od wielu lat zaskakuje swych słuchaczy nowatorskim podejściem i otwartością na artystów spoza świata muzyki klasycznej.

Sercem projektu jest poezja XIII-wiecznej brabanckiej mistyczki – Hadewijch, która w subtelny i sugestywny sposób opisuje różne oblicza miłości. Muzycy tria Bastarda i Holland Baroque postanowili namalować te odcienie językiem dźwięków. Posiłkując się twórczością Hildegardy z Bingen, chorałami gregoriańskimi i tekstami biblijnymi artyści skomponowali własny program, będący mieniącą się kolorami, współczesną opowieścią o miłości.

Koncert odbędzie się w miejscu równie niesamowitym, co sama muzyka – w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach.
Zbudowane w 1890 roku były największym i najbardziej reprezentacyjnym obiektem tego typu na Górnym Śląsku. W 1945 roku został spalony przez żołnierzy radzieckich, a obecnie, utrzymywany jako stała ruina, jest jednym z najciekawszych obiektów kulturalnych w regionie i służy prezentowaniu niestandardowych przedsięwzięć artystycznych.

Na koncert obowiązują bilety:
– normalny – 70 zł

– ulgowy (za okazaniem przy wejściu na koncert karty mieszkańca lub seniora) – 56 zł

Wszystkie miejsca są siedzące, nienumerowane.

Wydarzenie organizowane w ramach Gliwickiego Festiwalu Kultury KULTURALIA.