XXXI Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną 2022

Data: 
2022.05.21 - 2022.05.31
Miejscowość: 
Wrocław
Afisz Maj z muzyka dawną - ogólny_0.jpg

Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu muzyki dawnej, podczas którego wokalno-instrumentalne utwory od średniowiecza do baroku prezentowane są w wyjątkowych pod względem architektonicznym i akustycznym wnętrzach sal w różnych miejscowościach na Dolnym Śląsku - we Wrocławiu, Kłodzku, Lądku-Zdroju, Żórawinie, Zawonii. Tegoroczny Festiwal obejmuje koncerty Wrocław Baroque Ensemble pod kierunkiem Andrzeja Kosendiaka z NFM we Wrocławiu, koncert XIII-wiecznej poezji francuskiej, barokowych arii operowych oraz oratoryjnych w wykonaniu artystów z Czech, a przede wszystkim występy gości z Gruzji - Narodowego Chóru Adżarii BATUMI, który zaprezentuje dolnośląskiej publiczności gruzińskie tańce, pieśni sakralne i folklorystyczne.

Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” to jedyne wydarzenie kulturalne w zachodniej części Polski, którego głównym celem jest promocja muzyki dawnej wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na oryginalnych, bądź na kopiach instrumentów pochodzących z epoki. Festiwal jest ważnym przedsięwzięciem w kontekście kultury całego regionu, otwartym dla szerokiego grona odbiorców. Koncerty odbywają się nie tylko w różnych miejscowościach na Dolnym Śląsku w zabytkowych salach "pereł" architektonicznych regionu, ale również w sposób szczególny promują lokalnych artystów, zarówno profesjonalistów, jak i zespoły młodzieżowe specjalizujące się w wykonawstwie muzyki dawnej.

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Akademickie Stowarzyszenie Kultury „Wagant”

Patronat honorowy:
Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka
Senator Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Szwed
Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Michał Dworczyk
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca