XIV Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej - edycja ON-LINE

Data: 
2020.11.16 - 2021.05.31
Miejscowość: 
www
Plansza XIV LKMMD

Zapraszamy do oglądania wykładów w ramach
XIV Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej - edycja ON-LINE.

Na stronie www.muzykadawna.org do końca maja 2021 dostępne będą bezpłatne materiały wideo z wykładami naszych Mistrzów. Wśród nich m. in. Agnieszka Budzińska-Bennett, prof. dr. hab. Urszula Bartkiewicz, Maria Szreder, Romana Agnel, Anton Birula i Anna Kowalska, Daniel Deuter, Markus Moellenbeck, Peter Frankenberg i inni.

Zapraszamy do zapoznania się z tematami wykładów.

Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej od ponad dziesięciu lat kształtują świadomość estetyki i praktyki wykonawczej muzyki przedromantycznej w polskiej edukacji.

​Zajęcia odbywają się w formie:

 • lekcji indywidualnych
 • warsztatów grupowych
 • zajęć metodycznych
 • wykładów

a w 2020 roku wyjątkowo w formie nagranych wykładów i warsztatów.

W bieżącym roku, z powodu zagrożenia epidemicznego, z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i wykładowców, czternasta edycja LKMMD zostanie zrealizowana wyłącznie w formie zdalnej, za pośrednictwem Internetu i mediów społecznościowych.

Kursy będą miały charakter konferencji on-line. Począwszy od 16 listopada, przez 10 kolejnych dni, na stronie internetowej www.muzykadawna.org opublikowane zostanie 20 wideowykładów (videocastów). Każdego dnia ukażą się dwie prezentacje. Tematyka wykładów dotyczyć będzie przede wszystkim zagadnień metodycznych i wykonawczych z zakresu muzyki dawnej. Pojawią się także praktyczne porady z dziedzin pokrewnych, bardzo przydatne w zawodzie muzyka. Dobór prezentowanych zagadnień oraz sama treść wykładów zostały opracowane i dostosowane pod kątem możliwości udziału szerokiego grona odbiorców. Pokazy prezentowane będą przez wykładowców na instrumentach o fakturze historycznej i w o parciu o materiały urtekstowe i źródłowe.”

Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej adresowane są do instrumentalistów, wokalistów, chórmistrzów, rytmików oraz tancerzy:

 • nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni,
 • studentów, absolwentów i wykładowców uczelni muzycznych,
 • uczniów i absolwentów szkół muzycznych II stopnia,
 • uczniów ostatnich klas oraz absolwentów szkół muzycznych I st.,
 • uczniów i nauczycieli szkół baletowych,
 • zespołów kameralnych zajmujących się muzyką dawną,
 • grup wokalno-instrumentalno-tanecznych

Kursy ponadto stanowią kompleksową i starannie opracowaną ofertę dydaktyczną doskonalenia zawodowego dla nauczycieli.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych