XIII Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej

Data: 
2019.06.29 - 2019.07.06
Miejscowość: 
Warszawa
grafika: 13 Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej

Tygodniowy intensywny kurs muzyki dawnej to idealna okazja do poznania bogactwa praktyki muzycznej dawnych wieków i wykorzystania jej później w codziennej pracy. Oprócz zajęć związanych z interpretacją utworów i sposobami nauczania, kursy oferują wiele warsztatów uzupełniających. Ich tematyka uzupełnia program nauczania szkół muzycznych i daje możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy w praktyce.

Rekrutacja na 13. edycję LKMMD ruszyła, warto więc już teraz wysłać zgłoszenie. Ilość miejsc w klasach jest ograniczona.

 

Do wzięcia udziału w  XIII LKMMD zaproszeni są wszyscy zainteresowani historycznym wykonawstwem, w szczególności muzycy, wokaliści, chórmistrzowie oraz tancerze wszystkich szczebli edukacji i poziomów zaawansowania. Oferta dostosowana jest dla uczniów, studentów i absolwentów oraz nauczycieli szkolnictwa muzycznego. W czasie zajęć uczestnicy mogą grać zarówno na instrumentach współczesnych jak i historycznych.

W ramach profilu instrumentalnego międzynarodowe grono wybitnych pedagogów prowadzi zajęcia z instrumentu głównego oraz szereg zajęć dotyczących stylowego wykonywania muzyki dawnej.

Zajęcia śpiewu solowego, muzyki ensemblowej i chorału gregoriańskiego dla wokalistów, zespołów wokalnych i chórmistrzów poprowadzi dr Agnieszka Budzińska-Bennett.

Tancerzom i rytmikom dedykowane są lekcje i seminarium metodyczne prowadzone przez Romanę Agnel i Dariusza Brojka (Cracovia Danza).

Warsztaty uzupełniające obejmują zajęcia improwizacji, kurs kompozycji, kurs strojenia klawesynu, techniki radzenia sobie ze stresem, treningi pamięci i inne.

 

W ramach kursów odbywają się również otwarte wykłady i dyskusje na ważne i aktualne tematy w dziedzinie muzyki dawnej.

Szczegóły i zapisy na www.muzykadawna.org

Do zobaczenia na Bednarskiej!

infomuzykadawna [at] gmail [dot] com

************************************

XIII Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej
Warszawa, 29 czerwca – 6 lipca 2019 r.
Organizatorzy: ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, Fundacja Bednarska
Kursy rekomendowane przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ​ze środków Centrum Edukacji Artystycznej.