XII Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku

Data: 
2021.08.15 17:00
Miejscowość: 
Kołbacz
Artysta: 
Szczecin Vocal Project,Urszula Stawicka
FAMD_21_afisz_0.jpg

Z wielką radością, po rocznej przerwie, zapraszamy na inaugurację dwunastej edycji Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2021, która odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia w Kołbaczu. W tym niezwykłym miejscu położonym na terenie dawnego klasztoru cystersów w Gminie Stare Czarnowo rozpoczniemy tegoroczne spotkania z historią, architekturą i muzyką organizowane przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z Partnerami.

W programie:

17:00 kiermasz wiejski Koła Emerytów i Rencistów w Kołbaczu (nie zabraknie słynnych ciast Pani Danusi!)

18:00 prelekcja historyczna w Świetlicy „O Cystersach nigdy dość” – Historia opactwa Cystersów w Kołbaczu, którą przedstawi dr Monika Ogiewa-Sejnota z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie

19:00 koncert w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa Musica Polonica Sacra w wykonaniu zespołu Szczecin Vocal Project i Urszuli Stawickiej – organy. W programie koncertu zabrzmi polifonia wokalna, psalmy kompozytorów polskich, niemieckich i włoskich przełomu XVI i XVII wieku

Ze względów sanitarnych nie organizujemy w tym roku przejazdów autokarowych, zachęcamy wszystkich entuzjastów festiwalowych spotkań do skorzystania z indywidualnego transportu.

Partnerem spotkania Na Gotyckim Szlaku w Kołbaczu jest Gmina Stare Czarnowo, Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki oraz Koło Emerytów i Rencistów w Kołbaczu. Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a także otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

MuzykaDawna.info jest patronem medialnym Festiwalu

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

Do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!