Szlakiem pieśni dawnej Europy

Data: 
2021.08.21 17:00
Miejscowość: 
Drawsko Pomorskie
Artysta: 
Ensemble del Passato
EnsembleDelPassato.jpg

W najbliższą sobotę 21 sierpnia zapraszamy do Drawska Pomorskiego na spotkanie interesujące z historią i muzyką dawną. W programie wydarzeń znajdą się:

Zwiedzanie z przewodnikiem dr hab. Erykiem Krasuckim prof US, przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Drawska Meander, spotkanie rozpocznie się o godz.17:00 w Punkcie Informacji Turystycznej, magazyn Solny, ul. Kilińskiego 4
Koncert pt. Szlakiem pieśni dawnej Europy w wykonaniu zespołu Ensemble del Passato  o godz. 19:00 w Kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa

Program koncertu stanowi wakacyjną podróż w czasie i przestrzeni. Wraz ze słuchaczami wyruszymy z terenów Polski, by przez Anglię i Hiszpanię dostać się do słonecznych Włoch. 

Wieczór wypełnią kameralne pieśni największych kompozytorów epoki renesansu i baroku, w opracowaniu na głos z towarzyszeniem gitar i lutni. Usłyszymy dzieła twórców anonimowych i mało znanych, a obok nich także dzieła ikon swoich czasów: Claudio Monteverdiego czy Jerzego Fryderyka Haendla.  Szczególną gratką będzie pieśń, której autorstwo przypisuje się Królowi Anglii Henrykowi VIII. 

Ze względów sanitarnych nie organizujemy w tym roku przejazdów autokarowych, zachęcamy wszystkich entuzjastów festiwalowych spotkań do skorzystania z indywidualnego transportu.

Partnerem spotkania Na Gotyckim Szlaku w Drawsku Pomorskim jest  Stowarzyszenie  Przyjaciół Drawska Meander.  Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a także otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

Do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!