Salve Regina

Data: 
2017.01.15 17:00
Miejscowość: 
Bydgoszcz, Kościół Garnizonowy NMP Królowej Pokoju
Artysta: 
Lucyna Białas
Salve Regina

Koncert Salve Regina rozpocznie nowy cykl Wieczorów Muzycznych przygotowanych przez Akademię Muzyki Dawnej. W czasie spotkań będziemy za pomocą muzyki oglądać z różnych stron zjawiska które nas otaczają. Gościem specjalnym pierwszego Wieczoru Muzycznego będzie sopranistka Lucyna Białas.

Kryształowy głos Lucyny wprowadzi nas w świat wyjątkowych utworów o tematyce Maryjnej - od Monteverdiego po Moniuszkę. Słuchając muzyki opracowanej specjalnie na potrzeby tego koncertu będziemy odkrywać rolę ogólnie pojmowanej wiary w życiu człowieka. O tym jak wiara może stać się religią, jak potrafi kształtować społeczeństwo i jego kulturę poprzez inspirację dla artystów opowiemy w sprawdzonej już wielokrotnie akustyce Kościoła Garnizonowego pw. NMP Królowej Pokoju w Bydgoszczy.

Lucynie Białas towarzyszyć będą muzycy stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej - Marcin Tarnawski, Ewa Witczak i Rafał Gumiela. Wykonają autorskie opracowania utworów m.in. Monteverdiego, Bibera i Haendla wykorzystując zapomnianą technikę improwizacji i dyminucji.

www.akademiamuzykidawnej.pl

niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 17.00
Kościół Garnizonowy NMP Królowej Pokoju w Bydgoszczy, ul. Bernardyńska 2
wstęp wolny - zachęcamy do wsparcia stowarzyszenia w ramach zbiórki prowadzonej podczas koncertu