Premiera płyty: Daniel Chodowiecki - muzyczne konteksty

Data: 
2020.08.25 18:00
Miejscowość: 
YouTube
Artysta: 
Adela Czaplewska, Bartosz Kokosza
Premiera płyty - Daniel Chodowiecki - muzyczne konteksty

Zapraszamy na premierę nagrania zrealizowanego przez duet muzyków grających na instrumentach historycznych - Adeli Czaplewskiej (viola da gamba) i Bartosza Kokoszy (wiolonczela barokowa).

Nagrany został projekt "Daniel Chodowiecki - muzyczne konteksty" dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Nagranie prezentuje muzykę XVIII wiecznych kompozytorów związanych z berlińskim dworem Fryderyka II Wielkiego. W tym samym czasie w Berlinie żył i tworzył gdański rysownik i malarz, Daniel Chodowiecki.

Do nagrania załączone będą ryciny oraz informacje o Chodowieckim, który zainspirował muzyków do stworzenia projektu. Wydarzenie odbędzie się on-line, na kanale YouTube w dniu 25.08.2020 o godzinie 18:00.

Wykonawcy:

Gdański duet: Adela Czaplewska (viola da gamba) i Bartosz Kokosza (wiolonczela barokowa). 

Duet powstał latem 2019 roku. Niedługo później muzycy otrzymali Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska na realizację autorskich koncertów w Gdańsku. Dotychczas zespół wystąpił również podczas Cysterskiego Lata Muzycznego w Żarnowcu oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie.