{oh!} Orkiestra Historyczna na Kromer Biecz Festival promuje swoją najnowszą płytę

Data: 
2019.08.08 19:30
Miejscowość: 
Biecz
Artysta: 
{oh!} Orkiestra Historyczna
Concerto grosso Cover.jpg

8go sierpnia 2019 {oh!} Orkiestra Historyczna wystąpi na Kromer Biecz Festival, na którym wykona utwory z najnowszej płyty "Concerto Grosso", poświęconej utworom Francesco Scarlattiego. 

8. sierpnia 2019, godz. 19.30, 
Biecz, Kolegiata pw. Bożego Ciała

Po prawie dwóch miesiącach wakacyjnej przerwy, założona w Katowicach {oh!} Orkiestra Historyczna zaprasza zniecierpliwionych słuchaczy na swój kolejny koncert! Kolejną okazją by się o tym przekonać będzie najbliższy koncert zespołu 8 sierpnia 2019 r. w Bieczu. Wydarzenie to będzie częścią Kromer Biecz Festiwal, który już po raz piąty odbędzie się w historycznym miasteczku położonym w Małopolsce. O sile festiwalu decyduje kameralna atmosfera, jakby na przekór zetknięta ze światowej klasy muzykami oraz niezwykle ciekawy i oryginalny repertuar.

{oh!} Orkiestra Historyczna po siedmiu latach działalności jest przez krytyków wymieniana obok najważniejszych tego typu zespołów w Europie a media określają zespół „największym odkryciem ostatnich lat” (A. Rozlach, Polskie Radio). Dzięki konsekwentnej i dynamicznej wizji rozwoju koncertmistrzyni Martyny Pastuszki oraz nieustannemu poszerzaniu historycznego kontekstu, {oh!} Orkiestra Historyczna stanowi zgraną grupę wysoce kreatywnych artystów, którzy w swoich interpretacjach odkrywają przed słuchaczami muzykę często nieznaną bądź zupełnie zapomnianą.

Miłośnicy muzyki dawnej będą się mogli o tym przekonać będzie także podczas czwartkowego koncertu {oh!} Orkiestry Historycznej w Bieczu, gdzie {oh!} wraz z Martyną Pastuszką oraz Małgorzatą Malke w roli solistek wykona materiał z najnowszej płyty zespołu „Concerto Grosso. Emigre to British Isles”, wydanej przez belgijskie wydawnictwo MUSO przy wsparciu Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz GAPR. Na płycie znalazły się m.in. premierowe nagrania odkrytych w 2000 r. concerti grossi Francesco Scarlattiego, brata słynnego Alessandro. Zaledwie chwilę po premierze wydawnictwo zostało „płytą tygodnia” w Dwójce – Programie 2 Polskiego Radia, a koncert w Bieczu jest pierwszą po wydaniu albumu okazją do usłyszenia tego materiału na żywo. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Więcej informacji na stronach http://kromerbieczfestival.pl/ i www.orkiestrahitoryczna.pl.