Na Gotyckim szlaku - Trzcińsko Zdrój

Data: 
2021.09.11 17:00
Miejscowość: 
Trzcińsko Zdrój
Artysta: 
Zespół JMK
FAMD_GOT_21_2_TRZcinsko_zdroj.jpg

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z  Partnerami Fundacją Droga Lotha oraz Urzędem Miasta w Trzcińsku Zdroju zaprasza na kolejną odsłonę XII Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2021. W najbliższą sobotę spotykamy się w Trzcińsku Zdroju, gdzie poznamy historię i liczne zabytki gotyckie miasta a przewodnikiem będzie Paweł Migdalski, historyk i regionalista znawca dziejów dawnej Pomeranii i Nowej Marchii. Wieczór wypełni nadzwyczajny koncert Le Roi Danse - Król tańczyna którym dzieła mistrzów francuskiego baroku wykona zespół JMK w składzie Justyna i Piotr Młynarczykowie oraz Maciej Kończak.

Sobota, 11 września 2021

Urząd Miejski w Trzcińsku Zdroju, ul. Rynek 15

17:00 zwiedzanie z przewodnikiem

19:00 koncert Le Roi Danse zespół JKM

Ze względu bezpieczeństwa sanitarnego nie organizujemy w tym roku przejazdów autokarowych, zachęcamy wszystkich entuzjastów festiwalowych spotkań do skorzystania z indywidualnego transportu.

Partnerem spotkania Na Gotyckim Szlaku w Krzymowie jest Koło Gospodyń Wiejskich w Krzymowie „Krzymowianki” oraz Stowarzyszenie Historyczno-kulturalne Terra Incognita w Chojnie. Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Kultura Dostępna, a także otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

Na całość wydarzenia wstęp wolny, zapraszamy serdecznie i do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!