Na Gotyckim Szlaku - Szczecin-Dąbie

Data: 
2016.08.27 19:00
Miejscowość: 
Szczecin
Artysta: 
Zespół Wokalny Agniculi
Agniculi

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na kolejne wydarzenie VII Letniego Festiwalu wędrownego Na gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego 2016!

27.08.2016 Szczecin – Dąbie Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP
17:00 program turystyczny Paweł Migdalski - Śladami zapomnianego miasta

Trasa turystyczna wiedzie poprzez dawne średniowieczne miasto Dąbia założone przez księcia Barnima I w połowie XIII w. Na trasie zobaczymy kilka obiektów świadczących o dawnym miejskim charakterze dzisiejszej dzielnicy Szczecina, m.in. fragmenty obwarowań, pałacyk myśliwski książąt pomorskich, gotycki kościół przebudowany w XIX w.

Koncert odbędzie się w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie Dąbiu. Obiekt ten zawiera w sobie relikty gotyckiego kościoła parafialnego średniowiecznego miasta Dąbia z XIV-XV w. Świątynia w 1863 r. uległa spaleniu, po czym w latach 1864-1866 odbudowano ją w stylu neogotyckim wg projektu Karla Brechta.

19:00 Koncert Liturgiae soni gratie

wykonawcy: Zespół Wokalny Agniculi- Łukasz Popiałkiewicz - dyrygent

Program koncertu prezentuje szeroki przekrój dzieł sakralnych od chorału gregoriańskiego po dzieła współczesne, na zakończenie zabrzmi Hymn Roku Miłosierdzia

Wstęp wolny, Serdecznie zapraszamy !

Uwaga! W tym roku dodatkową atrakcją będzie bezpłatny bus do dyspozycji szczecińskiej publiczności odjeżdżający każdorazowo z przystanku przy ul. Korsarzy!

Rezerwacja miejsc drogą elektroniczną pod adresem famd [at] famd [dot] pl