Muzyka w Raju

Data: 
2010.08.16 - 2010.08.22
Miejscowość: 
Paradyż
Muzyka w Raju 2010

Dzień 1
Poniedziałek, 16 sierpnia

Koncert 1
19:00

Wykonawcy:

Le Parlement de Musique:

Dorothée Leclair – sopran, Stéphanie Pfister- skrzypce, Clémence Schaming- skrzypce, Marjorie Pfister - flet Traverso, Emilia Gliozzi – wiolonczela, Yasunori Imamura – lutnia, Martin Gester - klawesyn, kierownictwo artystyczne

Program:

„Muzyka francuskiego baroku”

Louis Nicolas Clérambault, Jean-Philippe Rameau, François Couperin, Michel Pignolet de Montéclair

Koncert 2
ok. 21:30

Wykonawca:

Aline Zylberajch - klawesyn

Program:

„Z dziejów niemieckiej szkoły klawesynowej”

Johann Adam Reincken, Georg Boehm, Johann Caspar Ferdinand, Johann Sebastian Bach

Dzień 2
Wtorek, 17 sierpnia

Koncert 1
19:00

Wykonawcy:

Stéphanie Pfister- skrzypce, Emilia Gliozzi – wiolonczela, Martin Gester - klawesyn

Program:

Jacques Duphly, Jean-Baptiste Sénaillé, Antonio Vivaldi, Johann Schobert

Koncert 2
ok. 20:30

Wykonawcy:

Dorothée Leclair – sopran, Yasunori Imamura - lutnia

Program:

Michel Lambert, Robert de Visée, Johann Sebastian Bach, Monsieur du Buisson

Koncert 3
ok. 22:00

Wykonawcy:

Gáman

Bolette Roed - flet prosty, Rune Tonsgaard Sørensen – skrzypce, Andreas Borregaard - akordeon

Program:

„Skandynawowie nie gęsi…”

Muzyka ludowa z Danii, Szwecji, Norwegii, Islandii, Grenlandii i Wysp Owczych

Dzień 3
Środa, 18 sierpnia

Koncert 1
19:00

Wykonawcy:

Gáman

Bolette Roed - flet prosty, Rune Tonsgaard Sørensen – skrzypce, Andreas Borregaard - akordeon

Program:

„Polska jakiej nie znacie”

Polonica w ludowej muzyce skandynawskiej i barokowej muzyce artystycznej

Koncert 2
ok. 20:30

Wykonawcy:

Ensemble Peregrina (Bazylea)

Agnieszka Budzińska-Bennett - śpiew, harfa romańska, sinfonia, kierownictwo artystyczne, Kelly Landerkin – śpiew, Hanna Järveläinen - śpiew

Program:

„Mel et lac (Mleko i miód). Pieśni maryjne z XII-wiecznej Akwitanii.”

Koncert 3
ok. 22:00

Wykonawca:

Bruno Helstroffer - teorba

Program:

„La Chambre”

Giovanni Girolamo Kapsberger, Robert de Visée, Francois Couperin, Angelo Michele Bartolotti, Bruno Helstroffer

Dzień 4
Czwartek, 19 sierpnia

Koncert 1
19:00

Wykonawcy:

Le Parlement de Musique:

Stéphanie Pfister- skrzypce, Clémence Schaming- skrzypce, Marjorie Pfister - flet Traverso, Emilia Gliozzi – wiolonczela, Yasunori Imamura – lutnia, Martin Gester - klawesyn, kierownictwo artystyczne

Program:

Johann Sebastian Bach, Georg Philipp Telemann

Koncert 2
ok. 21:15

Wykonawcy:

Marc Mauillon – śpiew, Angélique Mauillon - harfa gotycka, śpiew, Vivabiancaluna Biffi - śpiew, fidel

Program:

„Ti Par Gran Maraviglia. Tańcząc przy dźwiękach frottoli”

Marchetto Cara, Antonius Patavus, Giovanni Battista, Michele Pesenti, Don Timoteo, Pellegrino Cesena, Bartolomeo Tromboncino, Antonio Caprioli, Nicolò Pifaro

Koncert 3
ok. 22.30

Wykonawcy:

Gáman

Bolette Roed - flet prosty, Rune Tonsgaard Sørensen – skrzypce, Andreas Borregaard - akordeon

Program:

„Gáman gra Bacha”

Dzień 5
Piątek, 20 sierpnia

Koncert 1
19:00

Wykonawca:

Aline Zylberajch - klawesyn

Program:

Recital klawesynowy

Johann Jakob Froberger, Girolamo Frescobaldi, Louis Couperin, Elisabeth Jacquet de la Guerre

Koncert 2
ok. 20:30

Wykonawcy:

Ensemble Faenza

Marco Horvat - śpiew, teorba, gitara, Bruno Helstroffer - teorba, gitara

Program:

„Amours des corps”

Carlo Milanuzzi, Bellerofonte Castaldi, Giulio Caccini, Joseph Chabanceasu de la Barre, Francesco Rasi, Giovanni Girolamo Kapsberger, Domenico Belli, Michel Lambert, Guglielmo Miniscalchi, Charles Huerl, Honoré d’Ambruys

Koncert 3
ok. 22:00

Wykonawcy:

Ensemble Peregrina (Bazylea)

Agnieszka Budzińska-Bennett - śpiew, harfa romańska, sinfonia, kierownictwo artystyczne, Kelly Landerkin – śpiew, sin fonia, Hanna Järveläinen – śpiew. Bolette Roed - flet prosty

Program:

„Średniowieczna muzyka angielska (XII – XIV wiek)”

Dzień 6
Sobota, 21 sierpnia

Koncert 1
19:00

Wykonawcy:

Ensemble Faenza

Marco Horvat - śpiew, teorba, gitara, Bruno Helstroffer - teorba, gitara

Program:

„Amours des coeurs”

Giulio Caccini, Alessandro Grandi, Giovanni Girolamo Frescobaldi, Jean-Baptiste Lully, Robert de Visée, Michel Lambert, Giulio San Pietro de’i Negri, Bellerofonte Castaldi, Charles Hurel, Barbara Strozzi

Koncert 2
ok. 20:30

Wykonawca:

Bolette Roed - flet prosty

Program:

„Muzyka średniowieczna – transkrypcje i improwizacje”

Hildegard von Bingen, Guillaume de Machaut

Koncert 3
ok. 21:30

Wykonawcy:

Marc Mauillon – śpiew, Angélique Mauillon - harfa gotycka, śpiew, Vivabiancaluna Biffi - śpiew, fidel

Program:

Guillaume de Machaut, „Le Remede de Fortune”

Dzień 7

Niedziela, 22 sierpnia

Koncert 1
19:00

Wykonawcy:

Le Parlement de Musique:

Dorothée Leclair – sopran, Stéphanie Pfister- skrzypce, Clémence Schaming- skrzypce, Marjorie Pfister - flet Traverso, Emilia Gliozzi – wiolonczela, Yasunori Imamura – lutnia, Martin Gester - klawesyn, kierownictwo artystyczne

Program:

„Włoska muzyka barokowa”

Giovanni Battista Bassani, Alessandro Scarlatti, Archangelo Corelli, Domenico Scarlatti

Koncert 2
ok. 21:30

Wykonawcy:

Ensemble Faenza

Marco Horvat - śpiew, teorba, gitara, Bruno Helstroffer - teorba, gitara

Program:

„Amour des esprits”

Bellerofonte Castaldi, Giovanni Girolamo Frescobaldi, Giovanni Girolamo Kapsberger, Giulio Caccini, Robert de Visée, Antoine Boesset, Luigi Rossi, Francois Couperin, Giovanni Felice Sances, Tarquinio Merula, Carlo Milanuzzi