Międzynarodowy Festiwal Renesansu

Data: 
2017.06.07 - 2017.06.11
Miejscowość: 
Lublin
Festiwal Renesansu zdjęcie.jpg

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Renesansu, odbywający się w dniach 7-11 czerwca 2017 roku w Lublinie!

Międzynarodowy Festiwal Renesansu to kilkudniowe spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem okresu Jagiellonów. Festiwal czerpie inspirację z kultury dworskiej. Zapraszamy do zapoznania się z bogactwem kultury dawnej i walorami renesansu lubelskiego.

Dowiedz się więcej o kulturze i obyczajowości "Złotego wieku". Przenieś się w czasy świetności Lublina i poznaj miejsca powiązane z czasem panowania Jagiellonów. Spotkaj się z miłośnikami dworskiej sztuki tańca, muzyki i teatru, między innymi komedii dell' arte. Przeżyj historię!

W Festiwalu wezmą udział znane i cenione w świecie zespoły muzyki i tańca dawnego, jak zespół Remdih z Czech; Odpust Zupełny z Lublina, Alta Kapela Zamkowa z Lublina, Zespół Pawanilia z Warszawy; Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu WrocławskiegoAna Yepes - tancerka, choreograf, badacz tańca (Uniwersytety w Madrycie i Hadze), nauczycielka tańca (Guildhall School of Music & Drama, Uniwersytet Sorbony), założycielka baletu Ensemble Donaires; a także jedyna w Polsce, profesjonalna grupa odtwarzająca komedię dell’ arte - Trupa Komedianty z Krakowa.

Artyści wspólnie podejmą działania edukacyjne, zaprezentują dworskie widowiska w zabytkowych przestrzeniach miasta Lublina.

Festiwal będzie realizowany na Zamku Lubelskim, w krużgankach i wirydarzu klasztoru o.o. Dominikanów.

Więcej informacji: http://belriguardo.pl/festiwal-renesansu/