Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej

Data: 
2010.08.01 - 2010.08.08
Miejscowość: 
Lidzbark Warmiński
Lidzbark.jpg

Towarzystwo Muzyczne MEDIUS wraz ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Lidzbarku Warmińskim mają przyjemność zaprosić na VI Edycję Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej.Kurs rozpocznie się w niedzielę 1 sierpnia 2010 koncertem inauguracyjnym o godzinie 19:00 a zakończy 8 sierpnia 2010 koncertem finałowym o godzinie 19:00. Oba koncerty odbędą się na Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.

Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim to warsztaty muzyczne przygotowujące uczestników do koncertowego wykonania rozmaitych, XVII i XVIII -wiecznych form muzyki instrumentalnej oraz wokalno-instrumentalnej. Skierowane są głównie do studentów akademii i uniwesytetów muzycznych, uczniów szkół muzycznych oraz profesjonalnych muzyków chcących poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowych umiejętności w zakresie wykonywania muzyki odleglejszych epok.

Uczestnicy przez ponad tydzień będą mogli korzystać z codziennych zajęć indywidualnych z wysokiej klasy specjalistami w swoich dziedzinach, brać udział w licznych wykładach i dyskusjach poruszających istotne zagadnienia związane z tzw. historyczną praktyką wykonawczą oraz prezentować swoje umiejętności podczas wieczornych koncertów. Niezmiennym elementem wszystkich edycji naszej szkoły są także koncerty wykładowców oraz zaproszonych artystów. Młodzi instrumentaliści będą mieli okazję, aby zaznajomić się ze specyfiką pracy w barokowej orkiestrze oraz szansą nabycia doświadczenia koncertowego, tak niezbędnego w ich przyszłych karierach. Dla śpiewaków jest to także szansa zmierzenia się z niezwykle ciekawym repertuarem i możliwość prezentacji efektów swojej pracy podczas finałowego koncertu. Jednym z przygotowywanych utworów będzie Vespro della Beata Vergine Claudio Monteverdiego ( w tym roku mija 400 lat od napisania tego niezwykłego dzieła). Pozostałe utwory, które wejdą do programu koncertu finałowego, zostaną niebawem zapowiedziane na naszej stronie internetowej.