Mazovia Goes Baroque 4/2011 - Orchestra Libera Classica

Data: 
2011.11.12 19:00 - 22:00
Miejscowość: 
Warszawa
Artysta: 
Orchestra Libera Classica, Hidemi Suzuki
Hidemi Suzuki

Czy są na świecie znani wykonawcy muzyki dawnej, którzy jeszcze w Polsce nie gościli? Pozostało ich już naprawdę niewielu i jest tylko kwestią czasu, kiedy wreszcie się w naszym kraju zaprezentują. Jest za to wciąż dość liczna grupa muzyków, którzy co prawda występowali na naszych festiwalach i w różnych cyklach koncertowych, ale nie pojawili się tutaj dotąd ze swoimi sztandarowymi przedsięwzięciami.

Tak jest na przykład z hiszpańskim klawesynistą i dyrygentem Eduardo Lópezem Banzo oraz japońskim wiolonczelistą i dyrygentem Hidemim Suzuki. Obydwaj przyjeżdżali do Polski wielokrotnie, a ich wspólne koncerty z polskimi muzykami zapisały się na długo w pamięci słuchaczy. Również nasi goście podkreślają często, że ich polskie przygody miały wpływ na sposób, w jaki rozwijały się później ich kariery.

Hidemi Suzuki na początku XXI wieku podjął się niezwykłego zadania powołania do życia w Japonii zespołu grającego na dawnych instrumentach muzykę klasyczną. Orchestra Libera Classica zdobyła w swoim kraju olbrzymią popularność, również dzięki systematycznie wydawanym płytom, które dokumentowały wszystkie koncertowe projekty zespołu. Polskim śladem w OLC jest fakt, że kilku europejskich muzyków, którzy na stałe pracują z orkiestrą Hidemi Suzuki poznał w Polsce.

Kolejna odsłona cyklu Mazovia Goes Baroque (12, 18, 20 i 22 listopada) to mały festiwal muzyków, których w Polsce znamy, ale o których nie wiemy wciąż wszystkiego. Warszawskie koncerty wszystkich wykonawców odbywają się we współpracy z miastem Poznań, które z okazji Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w listopadzie stanie się na ponad dwa tygodnie prawdziwą stolicą muzyki barokowej.

Więcej informacji: www.mazoviabaroque.pl
Rezerwacja biletów: www.mazoviabaroque.pl/rezerwacja/

Wykonawcy:
Orchestra Libera Classica
Hidemi Suzuki – kierownictwo artystyczne, wiolonczela
Natsumi Wakamatsu – skrzypce

Program:
Joseph Haydn:
Symfonia d-moll Lamentazione Hob. 1/26,
Symfonia Es-dur Merkury Hob. 1/43

Wolfgang Amadeusz Mozart:
Koncert skrzypcowy G-dur KV 216, Divertimento B-dur KV 137

Rezerwacja: bilety [at] filharmonia [dot] pl
Rezerwacja telefoniczna:  (22) 55 17 127, (22) 55 17 149, (22) 55 17 188 (w godz. 9.00 – 15.00)

Bilety dostępne:
•    www.ebilet.pl; www.ticketonline.pl
•    sieć punktów sprzedaży EMPIK, Pałac Kultury i Nauki-Hol Główny
•    kasy Filharmonii Narodowej (22) 551 71 30; (22) 551 71 31

bilety: 25 zł, 40 zł, 50 zł, 60 zł, 70 zł (młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści - 50% zniżka)