Koncerty Weneckie

Data: 
2013.08.10 16:00
Miejscowość: 
Poznań
Artysta: 
Arte Dei Suonatori
KoncertyWeneckie.jpg

Zapraszamy na koncert, który odbędzie się 10 sierpnia 2013 o godz: 20:00 w Kościele oo. Franciszkanów na Górze Przemysła w Poznaniu. Wydarzenie poprzedzone będzie spotkaniem muzyków z publicznością ( godz: 16:00) w prężnie rozwijającej się, młodej, klubokawiarni Strefa Kultywator przy ulicy Zielonej 8. Podczas spotkania muzycy opowiedzą melomanom o tajnikach pracy nad utworami oraz ich interpretacją, wytłumaczą również jak słuchać muzyki baroku oraz zaprezentują miłośnikom muzyki sposoby na aktywne uczestniczenie w koncertach.

Wraz z Arte dei Suonatori na koncercie wystąpią tacy artyści jak sopranistka Ruby Hughes (Wielka Brytania), gwiazda wokalistyki brytyjskiej odznaczona przez BBC jako "New Generation Artist 2012/2013" oraz Komale Akakpo (Francja), mistrz psałterium, instrumentu o niesamowitym uroku, bardzo popularnym zarówno we Włoszech jak i na dworze polskim w Dreźnie. Koncert poprowadzony będzie przez Martina Gestera (Francja), który wystąpi w roli dyrygenta oraz organisty.

Na początku XVIII wieku podupadła politycznie Wenecja nie zatraciła swej świetności i splendoru, przeżywając prawdziwy rozkwit życia kulturalnego. Trwający ponad pół roku karnawał, teatry, niezliczone uroczystości, huczne zabawy, znani artyści... wszystko to sprawiło, iż Wenecja stała się prawdziwą krainą uciech duchowych, wiądąc prym w ówczesnej Europie. Wówczas to kościoły i pałace jaśniały blaskiem, domy dla sierot prezentowały swe liczne i różnorodne orkiestry, a wyśmienici wirtuozi, jak Vivialdi, Porpora czy Hasse dokładali wszelkich środków i starań, aby umożliwić uczestnikom osiągnięcie duchowego uniesienia.

Wyjątkowy nastrój weneckich wieczorów zostanie przywołany przez Arte dei Suonatori pod dyrekcją Martina Gestera w programie pełnym wdzięku, nowatorskich pomysłów oraz wirtuozerii wokalnej i instrumentalnej. Dodatkowym urozmaiceniem programu będzie uzupełnienie go o dwa concerti grossi op.3 Haendla. Planowane jesienią 2013 nagranie niniejszego programu na płycie CD zostanie wydane przez wytwórnię BIS, dla której Arte dei Suonatori pod dyrekcją Martina Gestera zarejestrowali już interpretacje muzyki Haendla (Concerti opus 6) i Telemanna (Ouvertures pittoresques). Obie produkcje spotkały się z wysokim uznaniem międzynarodowej krytyki.

Program:

Georg Friedrich Händel (1685 - 1759)

Concerto grosso op. 3 no. 1 B-dur HWV 312
Allegro, Largo, Allegro

Antonio Vivaldi (1678 - 1741)

Concerto "Il riposo per il Santissimo Natale"
Andante

Aria "Ho nel petto" z opery Il Giustino

Koncert na organy i psałterium (rekonstrukcja i aranżacja koncertu na skrzypce i organy RV 774)
Allegro, Adagio, Allegro

Johann Adolf Hasse (1699 - 1783)

Alma Redemptoris Mater na sopran, smyczki i basso continuo

przerwa

Giuseppe Torelli (1658 - 1709)

Concerto a 4 g-moll op. 8 „in forma di pastorale per il santissimo Natale” (Bologna 1709)
Grave, Vivace, Largo, Vivace

Giovanni Agostino Perotti (ok. 1770 - 1855)

Sonata G-dur na psałterium
Allegro, Andante, Allegro con spirito

Georg Friedrich Händel

Concerto grosso op. 3 no. 6 D-dur HWV 317
Vivace, Cadenza, Allegro

Antonio Vivaldi

Salve Regina na sopran, skrzypce solo, smyczki i basso continuo RV 617

Organizator: 

Fundacja Arte dei Suonatori

rezerwacja biletów:nataliaspychala [at] artedeisuonatori [dot] pl

ceny biletów:

w Poznaniu 30zł normalny, 20 zł ulgowy