Koncert finałowy XI Letniego Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2020

Data: 
2020.09.19 19:30
Miejscowość: 
Szczecin
Artysta: 
Orkiestra Famd.pl
FAMD 2020 finał

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej ma zaszczyt zaprosić na uroczysty koncert finałowy XI Letniego Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2020. Po miesiącach uciążliwej przerwy powracamy z radością do żywego kontaktu publiczności ze sztuką muzyczną. Finałem tegorocznego cyklu koncertów Festiwalu, które realizowane były dotąd w formie transmisji filmów prezentowanych na stronie www.famd.pl będzie wieczór muzyki Jana Sebastiana Bacha. W programie zabrzmią wybitne dzieła lipskiego mistrza  Uwertura C-dur BWV 1066 oraz kantata Mein Herze schwimmt im Blut BWV 199 w wykonaniu gwiazdy Festiwalu Anny Budzyńskiej – sopran oraz Orkiestry Famd.pl pod dyrekcja Pawła Osuchowskiego. Koncert odbędzie się w Kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9, w sobotę 19.09.2020 o godzinie 19:30.

Bezpłatne wejściówki w ograniczonej liczbie będą do zamówienie i odebrania od 07.09.2020 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku X Bogusława X 5 w Szczecinie oraz na stronie www.famd.pl. Z uwagi na trwającą pandemię prosimy Szanowną Publiczność o uszanowanie zasad bezpieczeństwa, zakrycie ust i nosa podczas koncertu oraz zachowanie dystansu społecznego.

XI Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2020 jest współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Gryfinie, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie oraz Gminy Miasto Szczecin. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.