Jesienne tango w Siechnicach

Data: 
2014.10.11 19:00 - 21:00
Miejscowość: 
Siechnice koło Wrocławia
Artysta: 
Krzysztof Pełech, Sebastian Reimann
plakat_pps_jesien_PODGLAD.jpg

W drugą sobotę października warto wybrać się do Siechnic na koncert znakomitego duetu Krzysztofa Pełecha i Sebastiana Reimanna. Jesienne tango na skrzypce i gitarę to występ wznawiający cykl bezpłatnych koncertów gitarowych Podróże po Strunach, odbywających się w powiecie wrocławskim.

CLAUDSKY DUO, czyli niemiecko-polski duet Sebastiana Reimanna i Krzysztofa Pełecha istnieje już od 5 lat. Gitarzysta z Wrocławia i wirtuoz skrzypiec z Kolonii nie często mają okazję ze sobą występować. Jednak, kiedy już spotykają się na scenie, publiczność może się spodziewać tanecznych lub pełnych melancholii, ale zawsze nasyconych głębokimi emocjami, brzmień. Jest to zasługa charyzmatycznych muzyków, którzy doskonale potrafią budować prawdziwą dramaturgię.

Krzysztof Pełech to wybitny wrocławski gitarzysta i Dyrektor Artystyczny trwającego obecnie Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+. Artysta wykonuje średnio około sześćdziesięciu koncertów rocznie i ma już na swoim koncie 16 albumów. W ankiecie „Gitarowy Top” ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Od 2005 roku Krzysztof Pełech prowadzi też klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. We wrześniu bieżącego roku gitarzysta wydał swoją najnowszą płytę Not Alone. Jest to suma muzycznych spotkań, które pozwoliły artyście otrzeć się o najróżniejsze style muzyczne – od flamenco po rap. Album – jak sama nazwa mówi – nagrany został „nie w pojedynkę”, bo w najnowszym projekcie płytowym Krzysztofa Pełecha wzięło udział kilkunastu znakomitych muzyków – od L.U.C-a po Tommiego Emmanuela.

Z kolei Sebastian Reimann to niemiecki wirtuoz skrzypiec, absolwent Musikhochschule w Kolonii w klasie prof. Ozim i prof. Peters. Jeszcze w latach 90. Reimann występował głównie jako członek orkiestr – Robert Schumann Orchester Düsseldorf, Heidelberger Sinfoniker i Philharmonisches Orchester Dortmund. Obecnie skrzypek występuje w zespołach reprezentujących tango argentyńskie, gypsy jazz i muzykę klezmerską. W Polsce znany jest natomiast, jako członek znakomitego Joscho Stephan Quartet.

Koncert CLAUDSKY DUO odbędzie się 11 października w Kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach koło Wrocławia. Rozpoczęcie koncertu zaplanowane jest na godz. 19:00. Wstęp na wydarzenie – podobnie jak na wszystkie koncerty w ramach cyklu Podróże po Strunach – jest bezpłatny!

Kolejne koncerty w ramach gitarowych Podróży odbędą się 25 października – koncert Magiczny flet, Czarodziejska gitara w Galowicach oraz 22 listopada – Listopadowy smooth jazz w Jordanowie Śląskim.

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wrocławskiego oraz Gminy Siechnice.

CLAUDSKY DUO
Krzysztof Pełech i Sebastian Reimann
Jesienne tango na skrzypce i gitarę
11.10.2014, godz. 19:00
Kościół
Niepokalanego Serca NMP, ul. Kościelna 4, Siechnice k. Wrocławia
Wstęp bezpłatny!

Koncert w ramach cyklu Podróże Po Strunach
Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe www.gitaraplus.pl