II Podkarpackie Spotkanie Lirników w Haczowie 11-12 lipca 2015 r.

Data: 
2015.07.11 00:09 - 2015.07.12 23:00
Miejscowość: 
Haczów, Podkarpacie
Artysta: 
Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli
Podkarpackie Spotkanie Lirników w Haczowie 11-12 lipca 2015 r.

Ogłoszenie dziadowskie II Podkarpackie Spotkanie Lirników w Haczowie

W dniach 11-12 lipca 2015 roku w Haczowie na Podkarpaciu odbędzie się jedyny w swoim rodzaju zlot dziadów z różnych stron Polski. Zapewniamy moc atrakcji dla miłośników lir korbowych oraz pieśni dziadowskich. Wakacyjne kręcenie korbą od rana do wieczora, do różańca i do tańca, w domu kultury, w kościele i w stodole. Dla dużych i dla małych pasjonatów tradycji i lirniczego rzemiosła. W programie między innymi warsztaty lirnicze, warsztaty pieśni oraz spotkania ze Stanisławem Wyżykowskim – nestorem polskiego lirnictwa i Bartoszem Gałązką – podkarpackim Kolbergiem. Misio-Korba natomiast zaprasza wszystkie dzieci na „Wakacyjne Spotkanie z Tradycją”. Zapraszamy do Haczowa na wyjątkowy weekend z lirą korbową, który zakończy się uroczystą liturgią, podczas której zagrają liry, a wszyscy zaśpiewamy pieśni tradycyjne w wariantach melodycznych z Haczowa. Na koniec mszy uczcimy zwycięstwo pod Grunwaldem i zagrzmi gromkich głosem z towarzyszeniem lir „Bogurodzica”. Po mszy oczywiście koncert pieśni dziadowskich. Usłyszymy bardzo różnorodny repertuar, od Podkarpacia, przez Ukrainę, po Skandynawię. Korbą zakręcą między innymi Stanisław Wyżykowski, Marta Sobota, Maciej Harna, Stanisław Nogaj, Andrzej Staśkiewicz, Piotr Wawrzkiewicz, Jan Malisz, Serhij Petryczenko, Maciej Bator, Paweł Semrau, uczestnicy warsztatów oraz dziady, które przywędrują w niedzielę do Haczowa.

Jednak zanim to nastąpi wyruszymy dziadowskim korowodem przez miasto. Będzie się działo. Dla spóźnialskich na wszelki wypadek informacja – zbiórka o 15.00 pod Gminnym Ośrodkiem Kultury i Wypoczynku w Haczowie. Zachęcamy do odwiedzenia strony Zakręceni na facebooku i do zapoznania się z programem II Podkarpackiego Spotkania Lirników w Haczowie.

Na koniec mamy prośbę, gdybyście zobaczyli na trasie dziada z lirą, to przygarnijcie go, bo w dniach 11-12 lipca wszystkie drogi prowadzą do Haczowa.

 

Zapraszamy

Organizatorzy

Barbara Bator, Stanisław Wyżykowski, Stanisław Nogaj,
Zespól Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli

Współorganizatorzy

Ks. Adam Zaremba – proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Haczowie
P. Maria Rygiel i Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie

 

Miejsce

Haczów, Podkarpacie
Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie
Zabytkowy drewniany, gotycki kościół z XIV w. w Haczowie
Stodoła Mistrza Stanisława Wyżykowskiego

P.S.

Gdyby jakiś dziad nie zgłosił się jeszcze na spotkanie a ma chęć wybrać się do Haczowa, może to zrobić w dalszym ciągu, wystarczy wejść na stronę www.voxangeli.pl i postępować zgodnie z instrukcją.