engish EVENING

Data: 
2016.06.19 19:00
Miejscowość: 
Bydgoszcz, Kościół Garniz. NMP Król. Pok. ul. Bernardyńska2
Artysta: 
Krystyna Nowak i muzycy stow. Akademia Muzyki Dawnej
EnglishEvening mały.jpg

W niedzielny wieczór doświadczymy pełnego spektrum emocji. Przejrzysty i dźwięczny sopran Krystyny Nowak – solistki Opery Nova, w połączeniu z brzmieniem dawnych instrumentów przeniesie nas do barokowej Anglii. W pierwszej części wieczoru usłyszymy najpiękniejsze fragmenty z dzieł ojca opery angielskiej – Henrego Purcella. Zabrzmią: uwertura, suita i arie z opery „Dydona i Eneasz” oraz „The Fairy Queen” („Królowa wróżek”). Wykwintna angielska harmonia, wzruszająca melodia lamentu i wspaniała muzyka na instrumenty dawne zabrzmią w pięknej akustyce kościoła garnizonowego w Bydgoszczy.

Drugą część koncertu wypełni muzyka Georga Friedricha Haendla – mistrza opery angielskiej, pisanej jednak w stylu włoskim. Najpierw usłyszymy Concerto grosso B-dur op. 6 nr 7 w brawurowym wykonaniu orkiestry złożonej z muzyków stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej, a następnie trzy arie z oratorium „Mesjasz” oraz oper „Juliusz Cezar” i „Rinaldo”.

O miłości, smutku, gniewie, zemście i szczęściu będzie śpiewać Krystyna Nowak a orkiestra Akademii Muzyki Dawnej opowie o tych emocjach wyjątkowym językiem dźwięków.

 

Na koncert zaprasza stowarzyszenie Akademia Muzyki Dawnej

www.akademiamuzykidawnej.pl

www.facebook.com/AkademiaMuzykiDawnej