DJ Lenar & Arte dei Suonatori - 3x Festival

Data: 
2015.11.22 20:00 - 21:30
Miejscowość: 
Warszawa
d lenar & arte dei suonatori @ 3x3 festival

DJ LENAR & Arte Dei Suonatori

w ramach

3x3 Festival

 

 

 

DJ Lenar, turntablista wprawiający w ruch czarne płyty, słynie z muzycznych poszukiwań. Nie dziwi więc, że w kooperatywie z Arte dei Suonatori rozłoży bachowskie fugi i kanony na czynniki pierwsze, czego wypadkowa daleka będzie od przyjętych kanonów.

 

 

///

 

3x3 Festival…

 

Festiwal powstał z inicjatywy orkiestry barokowej Arte dei Suonatori, która zaprosiła do współpracy trzech muzyków reprezentujących diametralnie różne światy muzyczne. Dzięki czemu powstały trzy innowacyjne projekty na skrzyżowaniu gatunków :

 

projekt z zespołem sceny alternatywnej Czesław Śpiewa - na pograniczu folku i baroku,

projekt awangardowy z pianistą klasycznym i jazzowym Marcinem Maseckim, 

projekt ambientowy z turntablistą DJ-em Lenarem

 

Wykonajmy kilka prostych obliczeń. Jak będzie wynik z dodania do siebie muzyki dawnej z muzyką współczesną – popularną, elektroniczną lub jazzową? Otóż będzie zawsze ten sam – wypadkową jest zupełnie nowa wartość. Tutaj niestety kończy się nasza możliwość kalkulacji.

 

To co łączy matematykę z muzyką to fakt, iż są płaszczyznami idealnymi do eksperymentu i innowacji. Festiwal 3x3 nie stroni od awangardy, wręcz pomnaża ją!

 

3x3 to suma tak pozornie różnych muzycznych elementów składowych, jak barokowe brzmienie orkiestry Arte dei Suonatori, z folkowym akordeonem Czesława Mozila, z eksperymentalnym fortepianem Marcina Maseckiego, wreszcie z plastycznymi gramofonami DJ-a Lenara.

 

www.3x3festival.com

www.facebook.com/3x3festival

 

///

 

Fabryka Trzciny, Warszawa

22.11.2015, g. 20:00

 

Bilety :

20 PLN - ulgowy (poniżej 25 roku życia oraz powyżej 50 lat)

30 PLN - normalny

 

www.eventim.pl 

lub w dniu koncertu