Barokowa podróż. Szlakiem europejskiej muzyki dawnej

Data: 
2016.06.11 19:30 - 21:00
Miejscowość: 
Kraków
Artysta: 
Cornu Copiae - orkiestra barokowa
tak.jpg

Fundacja Promocji Kultury i Sztuki Ad Operam serdecznie zaprasza na koncert orkiestry barokowej Cornu Copiae "Barokowa podróż. Szlakiem europejskiej muzyki dawnej". Koncert odbędzie się 11 czerwca 2016 roku o godz. 19:30 w Kościele św. Floriana (ul. Warszawska 1b) w Krakowie.

Będzie to niezwykłe spotkanie z muzyką barokową Niemiec, Francji, Włoch, czy Turcji… A wszystko to na oryginalnych instrumentach historycznych!

CORNU COPIAE to jedna z najmłodszych polskich orkiestr barokowych, składająca się z absolwentów oraz studentów Katedry Muzyki Dawnej krakowskiej Akademii Muzycznej, a także kilku uczelni zagranicznych. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory instrumentalne najważniejszych kompozytorów epoki baroku, a szczególne miejsce zajmują koncerty instrumentalne na dwóch i więcej solistów. Partie koncertujące wykonują wymiennie członkowie orkiestry, a także zaproszeni goście. Orkiestra powstała w 2015 roku z inicjatywy Karoliny Habało. W marcu 2016 roku zespół dołączył do podopiecznych Fundacji Promocji Kultury i Sztuki Ad Operam.  "Barokowa podróż" to drugi z kolei koncert Cornu Copiae zorganizowany przez Fundację.

Serdecznie zapraszamy!

Program koncertu:

WŁOCHY
A. Corelli – Concerto Grosso D-dur no. 1 op. 6

FRANCJA
J. F. Rebel – Les caracteres de la Dance

NIEMCY
W. F. Bach – Symfonia F-dur F. 67

TURCJA
J. J. Fux – Partita K331 „Turcaria - muzyczny obraz oblężenia Wiednia przez Turków w roku 1683"

„SŁOWIAŃSKIE INSPIRACJE”
G. P. Telemann – Koncert e-moll na flet prosty i flet traverso TW 52:e1

więcej o koncercie: www.adoperam.com.pl

WSTĘP WOLNY!!!