Ach, miłość... coś mi uczyniła?

Data: 
2011.05.14 20:00
Miejscowość: 
Jarosław
Artysta: 
Vox Angeli
Ach, miłość

14 maja rusza kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. W ramach tego pospolitego ruszenia muzealników w Jarosławiu odbędzie się kolejna edycja Nocy Zwiedzania Rynku. Jarosław to miasto z bogatą historią.

Piękna starówka  z roku na rok odzyskuje swój dawny blask. Zabytkowe kamienice, kościoły, trasa podziemna, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni i liczne wydarzenia kulturalne wyznaczają bieg życia mieszkańców tego barwnego miasta.

  W sobotni wieczór będzie można wybrać się z przewodnikiem na wycieczkę po zabytkowym grodzie, spróbować przepysznych ciast i kawy w Galerii Przedmiotu, uraczyć się dobrym piwem na biesiadzie przy tradycyjnej muzyce w Podcieniach, wysłuchać koncertów, obejrzeć ciekawe spektakle teatralne w Kamienicy Attavantich i wziąć udział w  prezentacji średniowiecznego instrumentarium z Pracowni Leszka Pelca "Caelo et serra".

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby tej magicznej nocy, zwiedzający czuli się w Jarosławiu wyjątkowo.

I tak też będzie.

Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli ze swej strony zaprasza na koncert pieśni miłosnych zatytułowany "Ach, miłość ... coś mi uczyniła?", który odbędzie się w Galerii Przedmiotu o godz. 20.00. Będzie o miłości - tej lirycznej, nostalgicznej o tej nieszczęśliwej i tej co skłania do śmiechu, zabawy i radości. Jednym zdaniem o miłości prawie wszystko po staropolsku, hiszpańsku i w języku prowansalskich trubadurów. Słuchacze będą mieli okazję pośpiewać wraz z zespołem.

Galeria przedmiotu
ul. Opolska 1 w Jarosławiu
http://www.galeria-jaroslaw.pl/