MAłGORZATA SKOTNICKA - Silva Rerum Ensemble

małgorzata skotnicka klawesyn

Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie klawesynu profesor Elżbiety Stefańskiej. Umiejętności swoje doskonaliła uczestnicząc w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak: Zuzanna Rurkowa, Hugette Dreyfus oraz Jacque Ogg.
W roku 1995 rowniez z jej inicjatywy powstała w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku – Wrzeszczu klasa klawesynu, którą do dzisiaj prowadzi. Uczniowie jej są laureatami konkursów oraz stypendiów Ministra Kultury. Jest też dr hab. Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Brała udział w pracach jury ogólnopolskich konkursów i przesłuchań klawesynowych. Koncertuje jako solistka oraz kameralistka w kraju i za granicą. Brała udział w licznych Festiwalach. Współpracowała z wybitnymi artystami, m.in. z W. Kuijkenem, B. Csologiem.
Od 1996 roku gra w zespole kameralnym Pro Musica Antiqua, z którym nagrała sześć płyt z muzyką epoki baroku oraz polską muzyką współczesną wydanych przez firmę DUX. W roku 2003 wraz z zespołem zdobyła złotą płytę przyznawaną przez firmę DUX, a w roku 2007 nagrodę przyznawaną przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego „Najlepsi z Najlepszych”.
Z jej inicjatywy w roku 2002 powstało Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki Dawnej, w którym dwie kadencję pełniła funkcję prezesa, a obecnie funkcję wiceprezesa. Jako członek zarządu Stowarzyszenia jest organizatorką sześciu edycji Festiwalu Muzyki Dawnej ANIMA MUSICA oraz redaktorem wydawanego przez stowarzyszenie rocznika Glosa poświęconego muzyce dawnej. W roku 2003 została odznaczona przez Ministra Kultury odznaką Zasłużony Działacz Kultury.