Łoboda, Klaudia

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego na Wydziale Instrumentalnym (klasa klawesynu prof. dr. hab. Marka Toporowskiego). Kontynuuje studia na poziomie magisterskim w klasie dra Aleksandra Mocka. Absolwentka kieleckiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach (dyplom z wyróżnieniem). W swojej pracy artystycznej kładzie nacisk na kameralistykę, nie stroniąc jednak od repertuaru solowego. Jest współzałożycielką młodego zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki dawnej- Baroque.Collective oraz klawesynistką w OWCZAREK|ŁOBODA DUO.
Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów klawesynowych, m.in. VII Wanda Landowska Harpsichord Competition w Ruvo di Puglia (podwójna I nagroda w duecie, II nagroda w kategorii solowej), II Ogólnopolskiego Konkursu Klawesynowego (II nagroda), półfinalistka w poznańskim konkursie „Wanda Landowska in memoriam" do lat 30.
Debiutowała jako solistka z orkiestrą Wirtuozi Lwowa wykonując „Koncert f-moll na klawesyn i orkiestrę smyczkową” Jana Sebastiana Bacha. Jako laureatka Konkursu Wykonawczego ZPSM w Kielcach miała też okazję współpracować z Filharmonikami Świętokrzyskimi pod batutą Macieja Żółtowskiego, wykonując „Koncert na klawesyn” Henryka Mikołaja Góreckiego. Ponadto koncertowała w wielu krajach Europy, m.in. Wielkiej Brytanii, Litwie, Finlandii czy Czechach.
Rozwijała swoje umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów i artystów: Aline Zylberajch, Martin Gester, Nicholas Parle, Ketil Haugsand czy też Mitzi Meyerson. Spełnia się też jako organizator wydarzeń związanych z kulturą- z powodzeniem organizowała Mid European Early Music Festival w Kielcach, a przede wszystkim festiwalowe warsztaty muzyki dawnej — Akademię Kielcensis.