Les Amis

Les Amis

Les Amis  to kameralny zespół wokalny,specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Jego skład stanowią zarówno zawodowi muzycy jak i amatorzy. Kierownikiem artystycznym jest Magdalena Warżawa.

Zespół istnieje od 2002 roku i od początku swego istnienia aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Trójmiasta. Jest współorganizatorem Renesansowych Walentynek odbywających się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Kreowanie projektów artystycznych jest ważną formą działalności zespołu. Do udziału w nich zaprasza wykonawców reprezentujących różne gałęzie sztuki, m. in. aktorów i tancerzy.

W toku swej działalności Les Amis wielokrotnie koncertował, m.in.: w ramach Wrocławskiego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną” i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej we Lwowie w 2003 roku, brał także udział w Festiwalu „ Anima Musica” w Gdyni w 2007 roku oraz wielokrotnie  w Elbląskich Dniach Muzyki Dawnej. W repertuarze  zespołu  znajduje się polska i zagraniczna literatura Renesansu i Baroku, a także staropolskie okolicznościowe pieśni, kolędy i pastorałki. W roku 2010 zespół zdobył Srebrny Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie.

Skład zespołu: soprany - Agnieszka Błonkiewicz, Agnieszka Dąbrowska, alt - Magdalena Warżawa, tenor - Zbigniew Kadłubowski, basy - Łukasz Jankowski, Adam Warżawa

Kontakt:                                                                                              tel.:+48609770817                                                                        

mail: lesamis [dot] gda [at] gmail [dot] com

http://www.facebook.com/pages/Les-Amis/208869999130399?sk=info