Fractal Ensemble

Fractal-Ensemble z cdmo.art.pl

Nieskończenie subtelny i tajemniczy – taki właśnie jest fraktal, twór matematyczny, od którego zespół Fractal Ensemble wziął swoją nazwę. Struktura fraktalna wzbudzająca wiele emocji wśród naukowców jest równie intrygująca jak struktura muzyki XVII i XVIII wieku. To właśnie muzyka dawna w swej bogatej architekturze, przepełniona mozaikami kontrapunktów i kontrastującymi afektami pasjonuje zespół. Brzmienie fletu traverso, violi da gamba i klawesynu – czołowych instrumentów z epoki, pozwoli nam przenieść się do najznakomitszych kościołów i pałaców Francji, Niemiec, Anglii czy Włoch. (za http://cdmo.art.pl)

Fractal Ensemble to zespół specjalizujący się w interpretacji muzyki baroku. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem tak znakomitych artystów jak Barbara Maria Willi, Marek Toporowski, Michael Schmidt Casdorff czy Petr Wagner. W skład zespołu wchodzą absolwentki kierunków instrumentalnych kierunkach związanych z interpretacją muzyki dawnej akademii muzycznych w Katowicach, Krakowie i Bydgoszczy.

Julia Obrębowska – flet traverso
Adela Czaplewska – viola da gamba
Anna Wiśniewska – klawesyn

Zespół koncertował między innymi podczas VIII Śląskiego Festiwalu Bachowskiego, na zamku w Leśnicy pod Wrocławiem, na I Wałbrzyskim Festiwalu Muzyki Dawnej. Repertuar Fractal Ensemble obejmuje muzykę XVII i XVIII wieku.