VI FESTIWAL POZNAŃ BAROQUE | Koncerty dla dzieci

VI FESTIWAL POZNAŃ BAROQUE

Po raz kolejny organizatorzy festiwalu Poznań Baroque postanowili poświęcić szczególną uwagę najmłodszym odbiorcom kultury. W programie znalazły się dwa koncerty, podczas których wystąpi jedna z najbarwniejszych postaci bazylejskiego środowiska muzyki dawnej – Corina Marti.

Program każdej edycji Poznań Baroque konstruowany jest w oparciu o najnowsze doniesienia z środowiska, uwzględniając także konieczność poszerzania, czy wręcz rozszerzania repertuaru dla różnych odbiorców i odbiorczyń. Dlatego też tegoroczna edycja Poznań Baroque swoją uwagę kieruje również w stronę najmłodszych.

Od kilku lat „poważnym” wydarzeniom festiwalu Poznań Baroque towarzyszą nie mniej poważne koncerty dla dzieci i ich rodziców. Nie mniej poważne, ponieważ występują na nich muzycy, którzy są bohaterami głównego nurtu festiwalu i prezentują utwory, które z powodzeniem mogliby przedstawić na swoich wieczornych występach – komentuje Dyrektor Artystyczny Festiwalu Cezary Zych.

Koncerty dla dzieci są specjalnie przygotowane. Czas trwania występów jest odpowiednio dostosowany, muzycy opowiadają o instrumentach, na których grają i utworach, które wykonują, ale traktują nawet najmłodsze dzieci jak wytrawnych melomanów. W tym roku na dwóch przedpołudniowych koncertach szwajcarska flecistka i klawesynistka, Corina Marti zabierze słuchaczy w świat muzyki średniowiecznej. Jest profesorem w Schola Cantorum Basiliensis, a jednocześnie koncertuje i nagrywa, przede wszystkim z zespołem La Morra, którego jest współzałożycielką i współliderką, ale także jako solistka i członkini duetów, które tworzy m.in. z Michałem Gondko i Cataliną Vicens. Ma na koncie kilka płyt poświęconych muzyce barokowej. Podczas przedpołudniowych koncertów dla dzieci zagra między innymi utwory, które możemy uznać za swoisty dźwiękowy bestiariusz pełen muzycznych przedstawień istot prawdziwych i wyimaginowanych.

Koncerty dla dzieci w ramach Festiwalu POZNAŃ BAROQUE 2016:
Koncert XVII i XVIII „Szalony Oseletto – o ptakach, zającach, jednorożcach i aniołach"
12.11.2016r., g. 11:00 i 12:30
CK Zamek, Sale Prezydenckie
Późnośredniowieczne muzyczne obrazy światów realnych i wymyślonych ( Machaut, G. da Firenze, J. da Bologna…)

Średniowieczna literatura i ikonografia, średniowieczne imaginarium, roi się od najdziwniejszych postaci ludzkich, półludzkich, zwierzęcych, mitologicznych i wziętych zupełnie nie wiadomo skąd. Pełno ich także w muzyce i właśnie o nich, grając na fletach i clavisimbalum, Corina Marti opowie najmłodszym słuchaczom.

Bilety: 10 zł